III Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie

Miłujcie się wzajemnie

Siergiej Tarchanow

Korespondencja specjalna z Odessy

 

Pod tym hasłem w dniach 7-9 wześnia br. odbywały się spotkania młodzieży diecezji odesko-symferopolskiej. W katedrze pw. Wniebowzięcia NMP zgromadzuiło się ponad 200 młodych ludzi z południa Ukrainy: Mikołajowa, Chersonia, Symferopola, Jałty, Sewastopola i Odessy. Przyjechali też goście z Polski.

Pierwszego dnia powołano wspólnotę, została odprawiona Msza św., były różne nabożeństwa, odmawiano modlitwy wspólnoty Taize.

W drugim dniu była praca w grupach oraz odbył się koncert zespołu „Kana”.

W trzecim, ostatnim dniu, na trasie od kościoła św. Piotra i do Katedry przeszła Droga Krzyżowa. Odbyła się też Msza św., której przewodniczył ks. bp Bronisław Bernacki. Wygłosił specjalne orędzie do młodzieży i wiernych.

W Diecezjalnych Dniach Młodzieży uczestniczyli nie tylko ludzie młodzi, ale także liczni wierni oraz goście Odessy. Diecezjalne Dni Młodzieży mają zazwyczaj specjalne logo, w jakiś sposób powiązane z miejscem spotkań oraz ich tematem. Logo tegorocznego spotkania zawierało literę M, wypisaną na pierwszym planie, będącą symbolem Najświętszej Bogarodzicy, Patronki Dni Młodzieży. Zielone koło, znajdujące się na drugim planie, można interpretować jak świat, oczekujący Dobrej Nowiny. Kolor zielony – to kolor młodości i odrodzenia, a udzielający ich Duch święty otacza wszystko Swą miłością. Nad tym wszystkim góruje krzyż – symbol zbawienia, które dał nam Chrystus. Krzyż znajduje się jakby w centrum świata, żeby zająć najważniejsze miejsce w każdym sercu.
Wróć do strony głównej